Erhan Kızılmeşe, 18 Ocak 1964 yılında Ankara’da ticari buzdolabı üretimi ve tamiratı yapan Kutup Soğutma isimli küçük bir  ticarethane sahibi olan Kazım Kızılmeşe’nin oğlu olarak dünyaya gelmiştir.

Küçük yaşlardan itibaren okulunun tatil olduğu günlerde babasının mütevazı atölyesinde baba mesleğini öğrenmiş; çalışkanlığı, azmi ve zekası sayesinde henüz 16 yaşındayken ustalık belgesi almaya hak kazanmıştır.

1985 yılında vatani görevini yerine getirdikten sonra atölyenin başına geçen Erhan Kızılmeşe, 1991 yılında Denizciler Caddesi’nde açtığı 600 metrekarelik elektronik ve beyaz eşya satış mağazası ile perakendecilik sektörüne ilk adımını atmıştır.

Kızılmeşe, ticaret hayatının yanı sıra 2009 yılında komite üyesi olarak, 2013 seçimlerinden itibaren de Meclis Üyesi olarak Ankara Ticaret Odası bünyesindeki görevini sürdürmektedir.

Oldukça küçük yaşlardan beri çıraklıktan ustalığa, ustalıktan patronluğa kadar ticaretin her kademesinde bulunan Erhan Kızılmeşe, kendi sektöründe lider bir marka yaratmak için 35 yıldır aralıksız çalışmaktadır.

Ankara Ulus’ta yaklaşık 40 metrekarelik bir dükkanda başladığı işini, bugün Ankara’nın sektöründeki en büyük şirketi yaparak, dünya markalarını Ankaralılara buluşturan 32 mağaza ile Ankara ticaretine ve istihdama katkısını sürdürmektedir.

Erhan Kızılmeşe - Kutup A.Ş. Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı